Aktualności

Miłe złego początki

• autor: przemo22xx, 2014-08-10 22:10

Partyzant Targowiska 3:1 (0:1) Orzeł Faliszówka

Bramki: 0:1 D. Waliszko (15'), 1:1 Ł. Porcek (64'), 2:1 K. Dobrzański (74)', 3:1 Ł. Porcek (79')

Skład Orła: Fabian Sajdak - Rafał Gromek, Wojciech Majka, Wojciech Buczyński, Patryk Tłuściak - Andrzej Munia (Maciej Marszał 70'), Marek Majkut, Kamil Paluch, Daniel Kurowski (Michał Wojnar 80'), Kamil Szala - Damian Waliszko

Pierwszego spotkania w klasie okręgowej piłkarze Orła nie będą miło wspominać, z boiska w Targowiskach wróciliśmy z pustym rękoma ale mimo wszystko nie powinniśmy się wstydzić swojej postawy, każdy zawodnik dał z siebie wszystko i do póki starczyło sił staraliśmy się dotrzymywać kroku przeciwnikowi. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze już w 3 min, jednak w sytuacji sam na sam z napastnikiem Partyzanta lepszy okazał się nasz bramkarz. W 13 minucie sektor kibiców Orła mógł się cieszyć z pierwszego gola w tym sezonie, Daniel Kurowski podał w pole karne do Damiana Waliszko a ten mocnym strzałem po krótkim rogu pokonał Vikhota. W 20 minucie mogliśmy podwyższyć prowadzenie ale po rzucie wolnym podyktowanym za faul na Kamilu Paluchu, Wojciech Buczyński uderzył minimalnie obok słupka. Później gospodarze podrażnieni stratą bramki przejęli inicjatywę, częściej byli w posiadaniu piłki ale brakowało im decydującego podania. Przed przerwą tylko raz stworzyli sobie stuprocentową okazję, kiedy to po serii podań wzdłuż naszego pola karnego i dośrodkowaniu na 10m z boku boiska Mosoń uderzył nad poprzeczką. Po zmianie stron przewaga miejscowych jeszcze bardziej się uwidoczniła, piłkarzom Orła z każdą minutą coraz bardziej brakowało sił i gubili krycie ale to drużyna z Faliszówki mogła pokusić się o drugiego gola, w 55 minucie Damian Waliszko minął dwóch rywali wzdłuż linii 16m i uderzył na bramkę ale piłka minimalnie przeszła obok słupka. Starania gospodarzy o bramkę wyrównującą przyniosły skutek w 65 minucie, po faulu Wojciecha Majki na 18m do piłki podszedł Łukasz Porcek i mocnym strzałem w okienko pokonał Fabiana Sajdaka. Piłkarze Partyzanta poszli za ciosem i po siedmiu minutach wyszli na prowadzenie, strzał Karola Dobrzańskiego z ok. 16m przeszedł pechowo po rękach naszego bramkarza i piłka zatrzepotała w siatce. Dziesięć minut później było już praktycznie po meczu, choć trzeba przyznać iż bramka padła w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Piłkarze z Targowisk wyszyli z kontrą, po podaniu za obronę Orła jeden z zawodników znajdował się na pozycji spalonej (czy brał udział w akcji kwestia sporna), arbiter boczny podniósł chorągiewkę, nasza defensywa stanęła ale ku zdziwieniu naszych graczy pani Wosiewicz puściła akcję, liniowy schował chorągiewkę a Łukasz Porcek wykorzystał sytuację sam na sam i jak się później okazało ustalił wynik meczu na 3:1. W końcówce meczu Orzeł miał dwie dobre okazję do zmiany niekorzystnego rezultatu, najpierw Damian Waliszko urwał się pilnującemu go obrońcy, ale podał niedokładnie spod linii końcowej do znajdującego się na piątym metrze Kamila Palucha, kilka minut później szalony rajd przeprowadził nasz stoper, Wojciech Majka, który minął trzech rywali wbiegł w pole karne i zdecydował się strzał lewą nogą z ostrego kąta ale piłka minęła słupek bramki, choć mógł też podawać do dobrze ustawionego na 5m Marka Majkuta. Tak więc pierwszy, dla większości graczy kontakt z okręgówką za nami, spotkanie z mocno osłabionymi przed sezonem rywalami pokazało ile jeszcze musimy poprawić ale Orzeł pokazał że w każdym meczu będzie walczył do końca. Porażka czeka nas pewnie jeszcze nie jedna, ważne aby po nich wyciągać wnioski a nie wzajemnie się oskarżać i kłócić. Teraz starcie w piątek z Grabowianką, liczymy na lepszy wynik i pierwsze punkty.

Trening: WTOREK (12.08), godz. 18:30