Aktualności

Piękny mecz, niestety bez happyendu

• autor: przemo22xx, 2014-09-07 17:35

Orzeł Faliszówka 3:4 (1:3) LKS Pisarowce

Bramki: 1:0 Kamil Paluch (7' karny), 1:1 Rafał Nikody (29' karny), 1:2 Piotr Lorenc (41'), 1:3 Rafał Nikody (43'), 2:3 Wojciech Majka (54'), 3:3 Damian Waliszko (56'), 3:4 Rafał Pacholczyk (75')

Skład Orła: Fabian Sajdak - Wojciech Majka, Wojciech Buczyński, Kamil Paluch, Paweł Janas - Marek Majkut, Artur Szala (Andrzej Munia 36'), Kamil Szala (Maciej Marszał 65'), Daniel Kurowski - Michał Waliszko, Damian Waliszko

relacja w rozwinięciu...

W piękne niedzielne popołudnie na stadion w Faliszówce zawitała ekipa LKS Pisarowce a więc aktualny lider klasy okręgowej i spadkowicz z IV ligi, który bez wątpienia jest głównym kandydatem do zajęcia pierwszej lokaty w tym sezonie. Chyba nikt z licznie zgromadzonej publiczności nie przypuszczał że trapiony problemami kadrowymi i kontuzjami Orzeł stawi opór „dream teamowi” z Pisarowiec ale po raz kolejny nasz zespół pokazał iż zaangażowaniem i ambicją można sporo zdziałać i niewiele zabrakło aby mecz zakończył się podziałem punktów. Spotkanie rozpoczęło się niespodziewanie od pressingu Orła i kilku świetnych okazji dla gospodarzy. Już w 7 minucie na stadionie zapanowała euforia, do podania w pole karne doszedł Michał Waliszko, który uprzedził wychodzącego bramkarza i został przez niego sfaulowany, do jedenastki podszedł Kamil Paluch i nie pomylił się, otwierając wynik meczu. Goście jakby zaskoczeni takim początkiem popełniali proste błędy w defensywie i drużyna z Faliszówki powinna powiększyć swój dorobek bramkowy. W 15 minucie Michał Waliszko znalazł się w sytuacji sam na sam z Kowalikiem ale tym razem przegrał pojedynek z doświadczonym bramkarzem gości. W 19 minucie okazję do wyrównania miał zespół z Pisarowiec, po strzale z rzutu wolnego z ok. 20m dobrą interwencją, choć z problemami  popisał się Fabian Sajdak. W 23 minucie po podaniu Marka Majkuta w pole karne Damian Waliszko przelobował wychodzącego z bramki Kowalika ale z pustej bramki piłkę wybił jeden z defensorów gości. Po około 25 minutach podopieczni Tomasza Wacka „przebudzili się” i osiągnęli zdecydowaną przewagę, szybką i kombinacyjną grą raz po raz stwarzali zagrożenie w naszym polu karnym i kwestią czasu było, kiedy padnie wyrównanie. Stało się to w 29 minucie, w polu karnym sfaulowany przez Kamila Palucha został Rafał Nikody a jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. W 37 minucie niewiele zabrakło aby to nasz zespół strzelił drugą bramkę, po rozegraniu z rzutu rożnego i podaniu na 16m „bombę” na bramkę gości posłał Damian Waliszko ale tym razem golkiper rywali popisał się dobrą interwencję i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Co nie udało się naszemu zespołowi udało się piłkarzom z Pisarowiec. W 41 minucie Piotr Lorenc miał zbyt dużo miejsca na 20m od bramki i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku zmusił Fabiana Sajdaka do kapitulacji. Jeszcze nie zdążyliśmy się otrząsnąć po tej stracie a już przegrywaliśmy różnicą dwóch goli. W 43 minucie piłka trafiła na 8m, gdzie znalazł się przez nikogo nieatakowany Rafał Nikody i pewnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Wydawało się iż gol „do szatni” podłamie zespół z Faliszówki ale nic z tych rzeczy. Pierwszą okazję po zmianie stron miał zespół gości, napastnik rywali znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Orła, uderzył nad nim ale piłka przeszła minimalnie obok słupka. W 54 minucie na rajd zdecydował się stoper gospodarzy, Wojciech Majka minął rywala i mocnym strzałem dystansu  niemalże w okienko zdobył bramkę kontaktową. Piłkarze Orła poszli za ciosem i dwie minuty później stadion oszalał z radości, Damian Waliszko wbiegł z piłką w pole karne i strzałem nad wysuniętym z bramki Kowalikiem doprowadził do wyrównania. Stracone dwie bramki podziałały jak „zimny prysznic” na faworyzowaną ekipę gości i ponownie zaczęli oni dyktować warunki gry ale długo przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na stuprocentowe okazje. Niestety w 75 minucie błąd defensywy Orła zdecydował o stracie 4 bramki, dośrodkowanie ze skrzydła trafiło w pole karne do Rafała Pacholczyka, który strzałem z woleja nie dał szans na skuteczną interwencję naszemu bramkarzowi. Piłkarze Orła do końca starali się o zmianę wyniku ale mimo sporego poświęcenia i zaangażowania nie udało się już zmienić wyniku  i z trzech punktów cieszyli się goście z Pisarowiec. Dziękujemy naszym piłkarzom z walkę, mimo porażki nie mamy się czego wstydzić, słowa pochwały należą się także kibicom Orła, którzy praktycznie przez cały mecz głośno dopingowali nasz zespół (co podkreślali nawet kibice i działacze z Pisarowiec). Miejmy nadzieję iż w kolejnych meczach będzie lepiej i z Jedlicza przywieziemy choćby jeden punkt.