Aktualności

Dobra gra ale punktów brak

• autor: przemo22xx, 2014-10-18 21:59

Orzeł Bieździedza 2:1 (1:0) Orzeł Faliszówka

Bramki: 1:0 Dominik Wojdyła (22'), 2:0 Jarosław Szarek (68'), 2:1 Maciej Marszał (75')

Skład Orła: Fabian Sajdak - Rafał Gromek, Paweł Szala, Paweł Janas, Kamil Paluch - Patryk Tłuściak, Andrzej Munia (Maciej Marszał 55'), Kamil Szala, Marek Majkut, Daniel Kurowski - Damian Waliszko

relacja w rozwinięciu...

Przed spotkaniem na boisku w Bieździadce większość nie dawała piłkarzom z Faliszówki szans z wyżej notowanym rywalem, nasz zespół mimo problemów kadrowych pokazał się z bardzo dobrej strony ale niestety nasze konto punktowe nie powiększyło się i przynajmniej przez tydzień znajdować się będziemy w strefie spadkowej. Od początku meczu częściej przy piłce znajdował się zespół gospodarzy ale rozgrywał ją głównie na własnej połowie, kiedy futbolówka zbliżała się do bramki strzeżonej przez Fabiana Sajdaka przeciwnicy albo "popisywali" się niedokładnymi podaniami albo ich uderzenia mijały dość znacznie światło bramki. Pierwszą dogodną okazję podopieczni Piotra Cieńka stworzyli sobie w 20 minucie, dośrodkowanie w pole karne trafiło na głowę niepilnowanego Dominika Wojdyły, ale jego strzał trafił w środek bramki i Fabian Sajdak nie miał problemów z złapaniem piłki. Niestety dwie minuty później ten sam zawodnik gospodarzy już się nie pomylił, po faulu na 18m podszedł do rzutu wolnego i strzałem nad murem, tuż przy słupku otworzył wynik meczu. Gospodarze jakby zadowoleni z prowadzenia oddali inicjatywę piłkarzom z Faliszówki i niewiele zabrakło aby to się na nich zemściło. W 40 minucie Daniel Kurowski podał do Damiana Waliszko, który wbiegł z piłką w pole karne ale uderzył w słupek, futbolówka ponownie trafiła pod nogi Daniela, który po minięciu obrońcy strzelił na bramkę, Kukowski odbił piłkę przed siebie a z dobitką najszybszy był Marek Majkut i trafił do siatki ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę (czy słusznie ?) sygnalizując pozycję spaloną naszego pomocnika. W 43 minucie mogliśmy albo i powinniśmy zdobyć bramkę "do szatni", idealne podanie z głębi pola do Damiana Waliszko, który wszedł sam na sam z bramkarzem Orła ale minimalnie się pomylił i uderzył obok słupka. Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie, nadal gospodarze posiadali optyczną przewagę, z której niewiele wynikało. W 60 minucie jedyną swoją okazję w meczu miał bardzo dobrze pilnowany przez Pawła Janasa najlepszy strzelec gospodarzy, Jakub Szewczyk, który doszedł do podania w pole karne ale jego strzał w sytuacji sam na sam obronił nasz golkiper. W odpowiedzi z dobrej strony pokazał się Daniel Kurowski, minął na skrzydle pilnującego go obrońcę, wbiegł w pole karne, tam "nawinął" kolejnego defensora z Bieździedzy ale jego strzał trafił wprost w ręce Mateusza Kukowskiego. W 68 minucie gospodarze wychodzą na dwubramkowe prowadzenie, do podania za linię obrony najszybciej dopadł Jarosław Szarek, który wślizgiem uprzedził wychodzącego z bramki Fabiana Sajdaka. Wydawać by się mogło iż stracona bramka podłamie nasz zespół ale piłkarze z Faliszówki nie poddali się i nadal dążyli do zdobycia choćby gola kontaktowego, co dawało piłkarzom z Bieździedzy sporo miejsca w ataku ale dokładność nie była w tym meczu ich mocną stroną, często marnowali dogodne okazję po szybkich kontrach właśnie niecelnymi podaniami. W 75 minucie nadzieje na korzystny wynik ożyły w sercach kibiców Orła, Damian Waliszko minął trzech graczy z Bieździedzy i zostawił futbolówkę w polu karnym nadbiegającemu Maciejowi Marszałowi a ten z woleja nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gospodarzy. Chwilę później podopieczni Piotra Cieńka mogli podwyższyć prowadzenie, w polu karnym Wojdyła "zakręcił" Pawłem Szalą ale jego strzał obronił Fabian Sajdak. W końcówce piłkarze z Faliszówki rzucili wszystkie siły do ataku, parę razy zakotłowało się w polu karnym gospodarzy ale niestety bramka wyrównująca nie padła i po raz kolejny z wyjazdu wracamy "na tarczy", ostatnią okazję aby przerwać tę czarną serię będziemy mieć za dwa tygodnie w dalekich Ustrzykach Dolnych. Teraz przed piłkarzami z Faliszówki niezwykle ważne spotkanie z również broniącym się przed spadkiem zespołem z Bukowska, miejmy nadzieję iż w końcu kibice będą mogli cieszyć się z kompletu punktów.