Aktualności

Karny z "kapelusza" i po trzech punktach

• autor: przemo22xx, 2015-04-26 17:27

Orzeł Faliszówka 2:2 (0:0) Przełęcz Dukla

Bramki: 1:0 Michał Waliszko (49'), 2:0 Daniel Kurowski (70'), 2:1 Karol Moszczyński (75'), 2:2 Karol Moszczyński (90+5 karny)

Skład Orła: Fabian Sajdak - Paweł Janas, Rafał Gromek, Wojciech Buczyński, Daniel Szala - Artur Szala (Kamil Szala 30'), Kamil Paluch, Daniel Kurowski, Patryk Tłuściak - Damian Waliszko (Andrzej Munia 89'), Michał Waliszko

relacja w rozwinięciu...

W spotkaniu z niedawnym IV-ligowcem z Dukli dla kibiców Orła nie zabrakło niczego poza zwycięstwem naszych zawodników, były emocje, niewykorzystane sytuacje, poprzeczki, słupki, czerwona kartka i na koniec kontrowersyjna decyzja arbitra i rzut karny. Jeszcze nie wszyscy zdążyli dotrzeć na stadion a Orzeł mógł już prowadzić, po rozpoczęciu gry od środka Damian Waliszko dokładnym przerzutem za obronę gości uruchomił Artura Szalę, ale ten w sytuacji sam na sam uderzył minimalnie obok słupka. W 5 minucie kolejna dogodna sytuacja dla gospodarzy, tym razem Damian Waliszko dograł do swojego młodszego brata, ten wbiegł z piłką w pole karne ale uderzył z 10m nad poprzeczką. W 13 minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Kamil Kowalski ale uderzenie to odbił Fabian Sajdak a dobitka jednego z zawodników Przełęczy była zbyt lekka i piłka trafiła wprost w ręce naszego bramkarza. W odpowiedzi „zapachniało” golem pod dukielską bramką, tym razem to Artur Szala podawał do Damiana Waliszko a ten w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka. W 26 minucie kolejną okazję miał nasz najlepszy strzelec w tym sezonie, po podaniu Michała Waliszko uprzedził bramkarza ale jego strzał z woleja minął światło bramki Mateusza Fornala. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i na przerwę nasz zespół schodził ze sporym niedosytem, przynajmniej jedna z wypracowanych okazji powinna zakończyć się golem. Po zmianie stron jako pierwsi wynik mogli otworzyć podopieczni Sławomira Walczaka, bardzo aktywny tego dnia Kamil Kowalski w sytuacji sam na sam uderzył w poprzeczkę (która była w tym meczu dwunastym zawodnikiem Orła J a przekleństwem pomocnika Przełęczy). Niewykorzystana okazja zemściła się w 49 minucie, piłkę w pole karne posłał Paweł Janas a tam najlepiej zachował się Michał Waliszko i głową trafił do siatki, uprzedzając wychodzącego z bramki Fornala. W 51 minucie swoją okazję na premierowy gol w tym sezonie miał Kamil Szala ale jego strzał z dystansu nieznacznie minął słupek bramki. W 70 minucie nasz zespół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, Kamil Szala dograł w pole karne do Damiana Waliszko, ten przyjął piłkę i wyłożył ją do Daniela Kurowskiego a ten precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarza gości. W 75 minucie piłkarze z Dukli zdobyli bramkę kontaktową, zbyt łatwo z obrońcami Orła poradził sobie Karol Moszczyński i z ok.14m nie dał szans na skuteczną interwencję Fabianowi Sajdakowi. W 83 minucie najgroźniejszy w szeregach gości Kowalski w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka. Minutę później Przełęcz grała już w dziesiątkę, Bartosz Sereda w sposób nie mający nic wspólnego z piłką nożna potraktował Kamila Palucha za co słusznie wyleciał z boiska. Gra w osłabieniu wcale nie podłamała gości, którzy nadal atakowali i zepchnęli nasz zespół do, momentami rozpaczliwej obrony. Szansę na rozstrzygnięcie losów meczu miał w 86 minucie Michał Waliszko, wbiegł w pole karne i z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę. W 88 minucie rzut wolny na wysokości pola karnego wykonywał Kamil Kowalski ale przegrał pojedynek …  z poprzeczką i piłka po odbiciu się przed linia bramkową została wybita z pola karnego przez jednego z obrońców Orła. W 90 minucie ponownie zakotłowało się w naszym polu karnym, po dośrodkowaniu jednego z graczy Przełęczy błąd popełnił nasz bramkarz, któremu piłka wypadła z rąk, niepotrzebnie próbował ją jeszcze złapać, uprzedził go Kamil Kowalski ale piłka po jego strzale przewrotką spadła na poprzeczkę pustej bramki. Gdy wydawało się iż szczęście dopisze nam do samego końca doszło do sporych kontrowersji, w 95 minucie  o piłkę w szesnastce walczył jeden z graczy Przełęczy, wydaje się iż ta trafiła go w rękę po czym z około metra nastrzelił z kolei rękę Pawła Janasa a arbiter zdecydował się podyktować jedenastkę, na nic pomogły protesty graczy Orła, futbolówkę na 11m ustawił Karol Moszczyński i nie pomylił się, doprowadzając do wyrównania. Po zdobyciu bramki pan Garbiński zagwizdał po raz ostatni w tym meczu. Po takim zakończeniu pozostał spory niedosyt, ten punkt smakowałby zupełnie inaczej gdyby goście wyrównali po jednej z doskonałych okazji Kowalskiego a tak po raz drugi tracimy zwycięstwo w ostatniej minucie. Oby tych czterech punktów nie zabrakło w końcowym rozrachunku do utrzymania, teraz w spotkaniu wyjazdowym z zespołem z Grabówki komplet punktów musi trafić na konto Orła.