Aktualności

Comeback Orła

• autor: przemo22xx, 2016-04-10 19:24

Orzeł Faliszówka 3:2 (1:2) Szarotka Uherce

Bramki: 0:1 Grzegorz Pancerz (1'), 0:2 Kamil Różycki (7'), 1:2 Kamil Paluch (43'), 2:2 Michał Waliszko (51'), 3:2 Damian Waliszko (60')

Skład Orła:

Fabian Sajdak - Patryk Janik (Adrian Waliszko 46'), Wojciech Buczyński, Konrad Cieślak, Artur Szala - Patryk Tłuściak, Marek Majkut, Kamil Paluch, Daniel Kurowski - Michał Waliszko, Damian Waliszko (Maciej Marszał 75')

Relacja w rozwinięciu...

W ramach 18.kolejki klasy okręgowej na boisku w Faliszówce zjawiła się Szarotka Uherce, która tydzień wcześniej rozbiła Orła z Bieździedzy 5:1 i taki sam zamiar miała zrobić z naszym zespołem. Wszyscy kibice jeszcze nie zdążyli zjawić się na stadionie a już Orzeł przegrywał, niezbyt mocny strzał z ok. 20m oddał Grzegorz Pancerz, wydawało się iż nasz bramkarz złapie futbolówkę jednak poślizgnął się i ta wpadła do siatki. w 7 minucie goście z Uherzec mieli już dwubramkową zaliczkę, dośrodkowanie spod linii końcowej na 6m mógł złapać Fabian Sajdak, powinien piłkę wybić Patryk Janik jednak żaden z nich tego nie zrobił a z bliska do bramki trafił Kamil Różycki. W odpowiedzi sytaucję sam na sam z Sawczynem miał Damian Waliszko ale lepszy okazał się golkiper Szarotki. Pierwsze pół godziny to zdecydowana przewaga gości, którzy ładnie wymieniali podania, często grając z pierwszej piłki i na niewiele pozwalali naszym zawodnikom. W 37 minucie mogła paść trzecia bramka, piłkę stracił przed własnym polem karnym Wojciech Buczyński ale strzał zawodnika Szarotki obronił nasz bramkarz. Kluczowym momentem meczu była 43 minuta, wtedy to Michał Waliszko dośrodkował w pole karne, wychodzącego bramkarza głową przelobował Marek Majkut, do futbolówki dopadł Kamil Paluch, który wślizgiem trafił piłką w słupek ale na szczęście leżąc już na murawie dobił ją głową i ta wpadła do siatki.Chwilę później Orzeł mógł wyrównać, na skrzydle przedarł się Patryk Tłuściak, dograł na 7m ale nadbiegający Marek Majkut uderzył nieznacznie nad poprzeczką. Bramka "do szatni" zmobilizowała nasz zespół do lepszej gry i szybko po zmianie stron przyniosło to rezultaty. W 51 minucie Patryk Tłuściak dograł do Michała Waliszko a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam i doprowadził do wyrównania. Goście nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po stracie drugiego gola a już przegrywali. W 60 minucie Marek Majkut podał do Michała Waliszko, ten wbiegł w pole karne i wyłożył futbolówkę do Damiana Waliszko, starszy z braci Waliszko miał trochę problemów z opanowaniem piłki ale ostatecznie udało mu się to i mocnym strzałem z ok 8m zdobył jak się później okazało zwycięską bramkę. W 70 minucie z dobrej strony pokazał się bramkarz Orła, który najpierw obronił groźny strzał z wolnego z ok. 20m a chwilę później przeniósł piłkę nad poprzeczką po uderzeniu z dystansu. Wygraną zespołu z Faliszówki mógł przypieczętować Michał Waliszko, który ponownie został obsłużony podaniem przez Marka Majkuta ale tym razem uderzył zbyt lekko w sytuacji sam na sam i bramkarz Szarotki złapał piłkę. Wygrana z doświadczonym ligowcem z Uherzec jest bardzo cenna ale szybko o niej zapominamy bo do osiągnięcia celu jakim jest utrzymanie "okręgówki" droga jeszcze daleka, już za tydzień arcyważny mecz za "sześć punktów" z Górnikiem Strachocina.