Aktualności

Bezdyskusyjna porażka

• autor: przemo22xx, 2016-05-08 19:32

Orzeł Faliszówka 0:3 (0:1) Czarni 1910 Jasło

Bramki: 0:1 Bartosz Szopa (20'), 0:2 Damian Kulig  (55'), 0:3 Patryk Jamuła (62')

Skład Orła: Fabian Sajdak - Konrad Cieślak (Adrian Waliszko 70'), Rafał Gromek, Wojciech Buczyński, Krzysztof Majkut - Artur Szala, Marek Majkut (Andrzej Munia 82'), Patryk Tłuściak, Daniel Kurowski ( Kamil Szala 75') - Damian Waliszko (Bogusław Majkut 65'), Przemysław Wrona

relacja w rozwinięciu...

Niestety nie udało się piłkarzom Orła sprawić miłej niespodzianki licznie zgromadzonym kibicom i urwać choćby punkt pewnie zmierzającej do IV ligi drużynie z Jasła. Zwycięstwo Czarnych ani na moment nie było zagrożone a szybka i kombinacyjna gra zmuszała gospodarzy do momentami głębokiej defensywy i częstego przerywania akcji przeciwnika faulami. Pierwszą groźną sytuację goście wypracowali sobie w 5 minucie, jednak strzał zawodnika Czarnych z ok. 20m pod poprzeczkę obronił Fabian Sajdak. Swoją przewagę podopieczni Ryszarda Skuby potwierdzili w 20 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu w pole karne Bartosz Szopa wykorzystał niezdecydowanie defensorów Orła i z 5m pokonał naszego bramkarza. Po chwili mogło być już 2:0 ale w sytuacji sam na sam zawodnik z Jasła uderzył nad poprzeczką. W 35 minucie niewiele zabrakło aby padła bramka samobójcza ale po dośrodkowaniu ze skrzydła i przypadkowym odbiciu piłki głową przez Rafała Gromka dobrą interwencją popisał się Fabian Sajdak. Goście z Jasła przed przerwą mieli jeszcze kilka strzałów z dystansu ale wynik nie uległ już zmianie. Zespół z Jasła swoje prowadzenie mógł podwyższyć chwile po wznowieniu gry, spod linii końcowej dośrodkowywał Grzegorz Munia, ale po zgraniu głową na 5m napastnik Czarnych skiksował i futbolówka trafiła wprost w ręce bramkarza Orła. Niestety w 55 minucie było już praktycznie po meczu, bardzo aktywny w tej części gry Grzegorz Munia minął w polu karnym Wojciecha Buczyńskiego i wyłożył piłkę jak na tacy Damianowi Kuligowi, któremu nie pozostawało nic innego jak z bliska wpakować futbolówkę do siatki. W 62 minucie padła trzecia bramka dla gości, po podaniu za linię obrony Orła Patryk Jamuła uprzedził wychodzącego z bramki Fabiana Sajdaka i trafił do siatki. Wysokie prowadzenie wprowadziło nieco rozluźnienia w szeregach piłkarzy z Jasła co pozwoliło na stworzenie kilku okazji w końcówce przez nasz zespół. W 80 minucie w pole karne przedostał się Przemysław Wrona ale piłkę po jego strzale zatrzymał Wiktor Cyran. W 83 minucie nasz zespół miał sporo szczęścia, kiedy to po strzale z dystansu piłkę odbił do boku bramkarz Orła, przejął ją zawodnik Czarnych ale uderzył w poprzeczkę a kolejna dobitka została wybita z pustej bramki przez Wojciecha Buczyńskiego. W 85 minucie okazję miał Patryk Tłuściak, który minął obrońcę Czarnych, wszedł w pole karne ale oddał zbyt lekki strzał i golkiper z Jasła nie miał problemów z obroną. W odpowiedzi ładny strzał z dystansu Grzegorza Muni trafił w poprzeczkę. W 88 minucie Orzeł mógł zdobyć bramkę honorową ale w sytuacji sam na sam Artur Szala strzelił obok słupka. Drużyna z Jasła w tym spotkaniu pokazała swoją wyższość w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła i powiększyła przewagę nad Przełęczą Dukla do 5 punktów. Nasz zespół jeśli marzy o utrzymaniu musi w kolejnym meczu z Partyzantem sięgnąć po komplet punktów, w innym przypadku możemy już nie dogonić drużyn zajmujących miejsce dające utrzymanie.